سایر محصولات نفتی و غیر نفتی


” سنگ گچ ” یک ماده معدنی بسیار نرم می باشد که تحت عناوین “ژیپس” و “سولفات کلسیم آب دار” شناخته شده است. سنگ گچ با فرمول CaSo4, 2H2O به رسمیت شناخته می شود. در واقع، سنگ گچ همان سولفات کلسیم آب دار طبیعی می باشد که در چندین فرم بلوری یافت می شود
سنگ گچ از محصولاتی است که توسط شرکت مکران نفت خلیج فارس بر روی آنها پردازش  و صادر می شود.


زعفران یا زَرپَران (زعفران عربی شده زرپران است)‌ گیاهی است از تیرهٔ زنبقیان، سردهٔ زعفران که خواص زیادی از قبیل دارویی و رنگ غذایی دارد. ایران بزرگ‌ترین تولیدکننده زعفران در دنیا می‌باشد.وشهرستان قاینات به عنوان پایتخت زعفران جهان شناخته شده است.
این گیاه توسط شرکت مکران نفت به کشورهای حوزه خلیج فارس و شمال ایران صادر می‌شود.


کناف یا کناوف (به آلمانی: Knauf) یک نام تجاری و در واقع نام خانواده و مؤسسه‌ای با فعالیت‌هایی در سطح بین‌المللی و ویژگی‌های ممتاز است. این شرکت علاوه بر گستردگی و وسعت خود یک مؤسسهٔ خانوادگی اصیل بوده که این موضوع عامل مهمی در رشد و پیشرفت چشمگیر آن است. از ویژگی‌های این شرکت، سرعت در تصمیم‌گیری، ابداع و نوآوری در صنعت ساختمان، سرمایه‌گذاری‌های پیوسته و حمایت از ایده‌های نوین کارکنان آن است که آن را از سایرین متمایز ساخته‌است.

کناف از دگیر محصولات صادراتی شرکت مکران نفت می‌باشد. این محصول به کشورهای حوزه خلیج فارس و همچنین همسایگان شمالی ایران صادر می‌شود.


میگو از جانوران سخت پوست ساکن دریاها است که دارای اسکلت خارجی بوده و به همین دلیل آنها را سخت پوست نام نهاده اند .
در رده سخت پوستان راسته ای به نام ده پایان وجود دارد که از جنس های مختلفی تشکیل شده است در میان جنس های مختلف ده پایان ، میگو ار فراوانی گونه ای نسبتا خوبی برخودار است .
میگوها عمدتا دریازی بوده و در اعماق کم دریاها زندگی می کنند . بدن میگو ها از سه قسمت اصلی تشکیل شده است .
شرکت مکران نفت خلیج فارس صادر کننده میگو به همسایگان جنوبی، غربی و شمالی کشور است.