درباره ما

MakranOilشناسه ملی: ۱۴۰۰۶۰۲۶۶۴۲
تاریخ تاسیس: ۱۳۹۵/۰۵/۰۴
تاریخ آخرین بروز رسانی : ۱۳۹۷/۰۷/۱۹
نام شخصیت حقوقی: مکران نفت خلیج فارس
شماره ثبت: ۱۶۸۲۱
اداره کل: اداره کل ثبت اسناد و املاک استان هرمزگان
واحد ثبتی: مرجع ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری بندرعباس
کد پستی: ۷۹۱۵۷۳۹۹۱۷
محل اقامت قانونی: استان هرمزگان، شهرستان بندرعباس، بخش مرکزی، شهر بندرعباس، آزادگان، بلوار امام خمینی، کوچه آزادگان ۱ ، پلاک ۰ ، محتمع عرفان ، طبقه اول ، واحد ۷

شرکت مکران نفت خلیج فارس در سال ۱۳۹۵ با تفکیک بخشی از سهام شرکت مکران تجارت خلیج فارس (تاسیس ۱۳۸۸) و به منظور مدیریت بازرگانی و روند اجرای پروژههای نفت و گاز بعنوان بازوی تجاری کلیه مجتمع های نفتی ایران و با سرمایه بخش خصوصی به عنوان یک شرکت مستقل و فعال بازرگانی با موضوع فعالیت در عرضه محصولات و مشتقات نفتی در بازارهای داخلی و خارجی، ارائه خدمات لجستیکی، ارائه خدمات مشاوره ای حوزه نفت، انجام امور پیانکاری و… تاسیس گردید.
سرمایه شرکت در سال ۱۳۹۷ با افزایش سرمایه صورت گرفته به مبلغ ۱/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال (یکصد میلیارد تومان) رسید و این شرکت بعنوان یک شرکت بزرگ تجاری حیطه کاری خود را در زمینه های سرمایه گذاری، بازرگانی و مالی گسترش داده است. حدود ۵۰ نفر از پرسنل فنی و مدیریتی کارآمد در این شرکت مشغول به کار هستند.
شرکت مکران نفت خلیج فارس در راستای مدیریت اجرای پروژه های متعدد خشکی و دریایی با شرکتهای پیمانکاری / مهندسی گوناگون در داخل و خارج از کشور همکاری داشته و زمینه لازم جهت انتقال فناوری و تکنولوژی مربوط به صنایع نفت و گاز وابسته به پروژه های فوق را به داخل کشور فراهم نموده است. این شرکت در سال ۱۳۹۶ از سوی سازمان توسعه تجارت وزارت صنعت و معدن و تجارت بعنوان صادرکننده برتر در حوزه محصولات نفت ی معر فی گردید.
شرکت مکران نفت خلیج فارس در مورخ ۳/۰۷/۱۳۹۵ تحت شماره ۲۲۵۹۵ در سازمان بورس و اوراق بهادار پذیرفته شده و فعالیت خود را در معاملات بورس و فرابورس شروع نموده است.
برخی از کشورهایی که شرکت مکران نفت با آنها فعالیت تجاری داشته عبارت اند از هند، پاکستان، افغانستان، تاجیکستان، روسیه، چین، کره جنوبی، امارات، عمان، ترکیه، کشورهای آفریفایی و… .